تبلیغات
همه چی - خداحافظی شان مایکل از کشتی کج

شكست 28 مارس در برابر آندرتیكر در رسلمنیای 26 بر روی یكی از چهره‌های مهم ورزش كشتی حرفه‌ای سایه افكند و شاون مایكلز بازنشسته شد. مایكلز 44 ساله شب بعد برای صحبت در مورد بازنشستگی در راء حاضر شد و با تشویق خوب مردم روبرو شد و اعلام كرد كه او دیگر كشتی نخواهد گرفت.این كاملا واضح و روشن هست كه شاون در مورد بازنشستگی خود صادقانه سخن گفته است اما بسیاری معتقد هستند كه با توجه به شرایط سنی و آمادگی جسمانی، شاون كاملا از صحنه حذف نخواهد شد. شاون مایكلز صحبت از بازنشستگی خود را از دو سال قبل و تماشای خداحافظی ریك فلیر آغاز كرد، فلیری كه به گفته خود شاون، با تماشای مسابقات او در زمان نوجوانی بوده كه شاون ترغیب شده تا یك كشتی گیر بشه. شاون تا كنون چندین مرتبه خداحافظی كرده است. مرتبه اول پس از ناكامی در آزمایش مواد مخدر بود كه بلافاصله بعد از اتمام زمان تعلیق به مسابقات بازگشت. او سپس در اوایل سال 97 صحبت از خداحافظی كرد و دلیل اون مصدومیت زانو بود كه جمله معروف "لبخند من گم شد" رو به یاد همگان میاره اما تنها دو ماه بعد و بدون انجام عمل جراحی بازگشت و اولین حركت او در رینگ بك فلیپ بود. یك سال بعد و بعد از مصدومیت از ناحیه كمر شاون آخرین مسابقه خودش را در رسلمنیا انجام داد تا با واگذاری كمربند بازنشسته شود. این بازنشستگی چهار سال به طول انجامید هر چند كه شاون در این مدت یك مسابقه محلی نیز انجام داده بود. چندین بار در سالهای اخیر وقتیكه شاون برای استراحت و یا به دلیل مصدومیت از مسابقات به دور بود به مقامات اعلام می‌كرد كه بازنشسته شده است و این جمله تقریبا به یك جك تبدیل شده بود حتی یكبار تریپل اچ به شوخی در راء گفت كه چگونه شاون همیشه صحبت از بازنشستگی میكنه اما هیچ كس حرف او رو باور نمیكنه. با اینكه هر زمان شاون به دور از مسابقات بود و كمپانی به كمك او نیاز داشت، شاون از این كار دریغ نمی‌كرد و چندین بار هم به تماس‌های تلفنی مسئولان با او اشاره كرده بود اما شاید این بار قضیه كمی فرق كنه چرا كه شاون از سال 2008، تاریخ رسلمنیای 26 را برای خداحافظی انتخاب كرده بود.
در طول چند ماه گذشته شاون به دوستان خود گفته بود كه این آخرین مسابقه او خواهد بود و در حالیكه در حال خداحافظی با تماشاگران بود، طرفداران فریاد می‌زدند "یك مسابقه دیگر" كه شاون با گفتن این جمله اونها رو ساكت كرد:"من شرایط بازنشستگی در كشتی حرفه‌ای رو میدونم اما نمیخوام از حرفم برگردم و واقعا امیدوارم كه دیگه كشتی نگیرم."
در تاریخ تعداد كمی از كشتی گیران بوده اند كه بعد از خداحافظی هرگز بازنگشتند كه قابل توجه‌ترین اونها جك بریسكو هست اما او بدون هیچ هیاهویی رسلینگ را ترك كرد. برت هارت نیز در سال 2000 كشتی حرفه‌ای را ترك گفت كه دلیلش تكان در مغز و بیهوشی بود و در سال 2010 شاهد بازگشت او بودیم. همچنین استیو آستین هم به دلیل مصدومیت مزمن از ناحیه گردن این ورزش را كنار گذاشت و از لحاظ مالی نیز در شرایط خوبی قرار داشت و نمیخواست با ادامه كار سلامتی خودش را بیشتر به خطر بیندازه. كریر "د راك" بسیار منحصر به فرد به پایان رسید. او با انجام آخرین مسابقه‌اش در رسلمنیای 20 در مدیسن اسكوئر گاردن به طور كامل به هنرپیشگی روی آورد اما ماه بعد به فكر یك سناریو برای رسلمنیای 21 در هالیوود افتاد اما دبلیو دبلیو ای بدون تماس با او اجازه داد تا قرارادش در پایان سال 2004 منقضی بشه و دوستان راك برای او یك مراسم خداحافظی گرفتند و راك تا به امروز دیگر كشتی نگرفته است. منظور ما از مطرح كردن این موضوع این هست كه تقریبا اكثریت برای یك مسابقه دیگر كه نیز شده باز گشته اند. یك نكته دیگر وضعیت مالی سوپراستار هست و اعتقاد بر این هست كه شاون مایكلز در وضعیت مالی خوبی به سر میبره و به احتمال زیاد او در سالهای اخیر برای هر سال مبلغ دو میلیون دلار درآمد داشته است. با توجه به درامد قبلی او و بازده شاون در این چند ماه پیش بینی میشه كه رقم دستمزد او برای منیای امسال 6 رقمی باشه (كه البته این به میزان خرید نیز مرتبط هست) و با توجه به این مسائل شاون از لحاظ مالی كاملا تامین هست اما بر خلاف ورزشهای واقعی كه وقتی ورزشكار به سن خاصی میرسه دیگر نمیتونه در سطح اول باشه (حتی اگر اون ورزشكار مایكل جردن باشه) ولی در كشتی حرفه‌ای بازگشت‌ها همیشه وجود داره

 
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: خداحافظی شان مایکل،  

تاریخ : جمعه 27 فروردین 1389 | 11:26 ق.ظ | نویسنده : ساسان احمدنژاد | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.